هشدار: سایت آگهی دات باکس آگهی یک سایت تبلیغاتی است و هیچ کالا و خدماتی برای فروش ندارد. بررسی صحت ادعای آگهی دهنده ها با کاربران می باشد.
تفاوت هدفون ،هدست و هندزفری را بدانیم. – تبلیغات اینترنتی آگهی باکس

تفاوت هدفون ،هدست و هندزفری را بدانیم.

هدست، هدفون و هندزفری وسیله هایی می باشد در جهت آسان کردن ارتباط تلفنی و همینطور شنیداری می باشد که با وجود عملکرد و کارایی های مشابه، تفاوت های کلیدی و کوچیکی را دارا هستند که می توان هر یک از آن ها را به عنوان یک وسیله متمایزو جدای یکدیگر شناخت، دانستن این تفاوت ها به کاربران کمک می کند تا انتخاب صحیحی داشته باشند. در ادامه به معرفی هر یک پرداخته ایم.

هدست

هدست را می توان به عنوان نوعی هدفون معرفی و ارائه کرد که علاوه بر دو گوشی برای گوش دادن میکروفونی برای ارسال و فرستادن صدا هم دارد به مفهومی دیگر به کمک هدست برخلاف هدفون می توان یک ارتباط دو طرفه ایجاد کرد. میکرفون در هدست ها نسبت به هندزفری و هدفون از لحاظ راحتی و مناسب بودن آن برای استفاده خودمی تواند موقعیت و فاصله آن را با صورت و بدن خود تنظیم کند از سوی دیگر انواعی از هدست هستند که مستقیماً به کامپیوتر یا تلفن قابلیت اتصال دارند ، به همین دلیل هدست ها مناسب ترین ابزاربرای استفاده در مراکز تماس و همین طور سیستم های تلفنی و پاسخگویی مبتنی بر VoIP می باشند. همین طور از آن ها می توان برای ضبط فیلم آموزشی و همینطور برای بازی های کامپیوتری آنلاین که در آن شرکت کنندگان با هم ارتباط گفتاری هم دارند و در حین بازی با هم صحبت هم می کنند. در واقع با داشتن هدست شما و با دستگاه ارتباطیتان چه تلفن چه کامپیوتر یکپارچه می شوید و به مرور پس از استفاده از آن تأثیر آن را در بهبود وضعیت کاری و همچنین صرفه جویی در مصرف زمان حس خواهید کرد.

هدفون

هدفون وسیله ای می باشد دارای دو گوشی به نسبت بزرگتر از هدست است که با هدف پوشاندن کل گوش به این شکل طراحی و ارائه شده است تا مصرف کننده صدای اطراف را هرچه کمتر بشنود و از کیفیت صدای بیشتری برخوردار باشد، هدفون برخلاف هدست بلندگو ندارد و کاربرد آن بیشتر برای گوش کردن به موسیقی، آموزش زبان و چیزهایی از این دسته می باشد. در واقع دلیل اصلی اینکه گوشی هدست نسبت به گوشی هدفون کوچکترمی باشد این می باشد که این وسیله اغلب در مراکز تماس مورد استفاده قرار می گیرد، مرکزتماس ها معمولاً محیط های شلوغی می باشند که هرچه گوش با بلندگو بزرگتری پوشیده بشود فرد بلندتر صحبت می کند و همین دلیل باعث شلوغ تر شدن مرکز تماس و ایجاد مزاحمت برای سایر کارکنان مرکز تماس می شود و به همین دلیل که معمولاً هدست ها گوشی کوچکتری را دارا هستند و در هنگام تهیه هدست همیشه توصیه می شود که هدست تک گوش برای مرکز تماس تهیه شود، چون کارمند مرکز تماس علاوه بر تمرکز روی تماس خود باید از محیط اطراف خود نیز با خبر باشد و با بلند صحبت کردن مزاحم همکاران خود نشود. ولی در هدفون که برای یادگیری آموزشی یا گوش دادن به موسیقی استفاده می شود نیازی به توجه به محیط اطراف نیست از این رو گوشی های آن ها را بزرگ تر می سازند.

هندزفری

هدفون داخل گوش، یا earphone که بیشتر به نام هندزفری (handsfree) شناخته و ارائه شده است وسیله ای است که امروزه جزء لوازم جانبی همه تلفن های همراه است این وسیله برخلاف هدست و هدفون دیگر از بخشی که روی سر قرار بگیرد تشکیل نشده و گوشی های آن به اندازه ای کوچک هستند که کاملاً داخل گوش قرار می گیرند و هردو از طریق سیم با وسایل دیگرارتباط دارند که به دلیل سادگی حمل و کوچک بودن برای استفاده روزانه همه ی افراد مناسب است و مانند هدست علاوه بر گوشی میکروفون هم داراست ولی میکرفون آن به اندازه ی هدست که به طور تخصصی برای مرکز تماس طراحی شده قوی نیست ولی برای استفاده ی روزانه ی همه ی افراد مناسب است هم برای گوش دادن به موسیقی و هم برای پاسخ دادن به گوشی موبایل مناسب است. یک تفاوت اصلی دیگر بین هندزفری با دو دستگاه دیگر این می باشد که هندزفری کاملاً داخل گوش قرار می گیرد و استفاده ی طولانی مدت ازآن احتمال آسیب به گوش را زیاد می کند ولی گوشی های هدفون و هدست اطراف گوش را می پوشانند و از این سو احتمال آسیب به گوش را کمتر میکند.

هندزفری خود به دوسته تقسیم میشود

1.هندزفری بلوتوث ( بدون سیم) : 

این هندزفری تک گوش می باشد و بیشتر برای مکالمه و تماس تلفنی در دسترس می باشد و کارایی دارد.

2.هندزفری باسیم:

این هندزفری بیشتر برای گوش دادن به موزیک می باشد ولی در صورت وجود داشتن دکمه کنترل تماس و یا کنترل تنظیم صدا میشود از آن برای پاسخگویی به تماس هم اغلب استفاده کرد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه های بیشتر و خرید آنلاین میتوانید ازسایت دیجی فرست دیدن کنید.

پخش عمده لوازم جانبی موبایل ، پخش لوازم جانبی موبایل ، عمده فروشی لوازم جانبی موبایل ، خرید عمده لوازم جانبی موبایل